Informacje

Wszystko, co warto wiedzieć o naszej imprezie

Data

7-9.06.2024

Lokalizacja

Kortowo Tennis Club
ul. Kotowo 62, 60-009 Poznań
TT Świerczewo
Nizinna 38, 61-424 Poznań (obiekt pomocniczy)

Honorowy Komitet Organizacyjny

 • Bartłomiej Brzózka
 • Karol Fiedor
 • Piotr Fischer

Struktura wydarzenia

Uczestnicy – wg reprezentowanego poziomu – wybierają pomiędzy udziałem w Mistrzostwach Polski Architektów w Tenisie (osoby grające w tenisa), Turnieju Pierwszego Kroku (osoby, które niedawno rozpoczęły naukę tenisa lub przynajmniej dwa razy brały udział w organizowanej w poprzednich latach Akademii Tenisa) lub Akademii Tenisa (osoby początkujące).

Mistrzostwa Polski Architektów w Tenisie

Na Mistrzostwa Polski Architektów w Tenisie zapraszamy osoby grające w tenisa. Koszt udziału w Mistrzostwach: 150 PLN.

Dostępne kategorie:

Turniej singlowy

 • mężczyźni open, mężczyźni 45+, mężczyźni 55+, mężczyźni 65+
 • kobiety open

Turniej deblowy

 • mężczyźni open, mężczyźni 45+, mężczyźni 55+
 • kobiety open

Turniej mikstowy – kategoria open

Istnieje możliwość startu w turnieju singlowym albo deblowym albo mikstowym lub w konfiguracji turniej singlowy+deblowy albo singlowy+mikstowy (UWAGA – czasem będzie to oznaczało konieczność rozegrania kilka meczów dziennie). Nie ma możliwości udziału w trzech turniejach lub w konfiguracji turniej deblowy+mikstowy.

Turniej Pierwszego Kroku

Na Turniej Pierwszego Kroku zapraszamy osoby, które już przynajmniej dwa razy brały udział w organizowanej w poprzednich latach Akademii Tenisa lub niedawno rozpoczęły naukę tenisa. Turniej Pierwszego Kroku będzie rozgrywany w systemie grupowym, piłkami o lekko obniżonej sprężystości.

Wstępem do Turnieju Pierwszego Kroku będzie szkolenie z liczenia punktów.

Turniej Pierwszego Kroku nie jest organizowany w randze Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie.

Koszt udziału w Turnieju Pierwszego Kroku to 150 PLN, przy czym Architekci biorący w nim udział są pełnoprawnym uczestnikami całej imprezy i mogą uczestniczyć we wszystkich elementach programu głównego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom rakiety tenisowe na czas meczów turniejowych.

Akademia Tenisa

Na Akademię Tenisa zapraszamy wszystkich architektów którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tenisem, w ramach Akademii organizowanej przy okazji Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie.

Podczas intensywnych sesji organizatorzy zapewnią atrakcyjny program treningowy, który będzie wpleciony w cały program towarzyszący imprezy.

Koszt udziału w Akademii to 150 PLN, przy czym Architekci biorący w niej udział są pełnoprawnym uczestnikami całej imprezy i mogą uczestniczyć we wszystkich elementach programu głównego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom rakiety tenisowe na czas zajęć w ramach Akademii.

O przyjęciu do Akademii będzie decydować kolejność zgłoszeń, do wykorzystania limitu miejsc. W pierwszej kolejności na Akademię Tenisa przyjmować będziemy osoby, które nigdy nie brały w niej udziału podczas Tennis Archi Cup lub brały w niej udział jeden raz. Osoby, które brały już udział dwa lub więcej razy w Akademii Tenisa, mogą się zapisać wyłącznie na Turniej Pierwszego Kroku lub Mistrzostwa.

Termin zgłoszeń

Do wyczerpania limitu miejsc

Zgłoszenia

Rejestracja za pośrednictwem formularza na stronie – start rejestracji 26.03.2024 o godz. 9:00

Zasady udziału

Udział mają tylko amatorzy, czynni zawodowo architekci (lub członkowie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP), którzy nie byli notowani na listach PZT w przeciągu ostatnich 10 lat, ani nie mają jakiegokolwiek zawodowego kontaktu z tą dyscypliną sportu, opłata startowa za udział w Mistrzostwach/Turnieju Pierwszego Kroku/Akademii Tenisa – 150 PLN, w ramach tej opłaty przysługuje uczestnikowi: udział w sobotnim koktajlu, udział w Mistrzostwach/Turnieju Pierwszego Kroku/Akademii Tenisa oraz w każdym elemencie programu towarzyszącego, wyżywienie w ramach programu, bezpłatny transport pomiędzy hotelami Sunny, Poznański oraz Grand Royal Hotel Conference & Spa a kortami.

Zakwaterowanie

We własnym zakresie – obiektami, z których będzie odbywał się bezpłatny transfer na korty dla uczestników imprezy są hotele:

 • Sunny Hotel – ul. Kowalewicka 12 B 60-002 Poznań
 • Grand Royal Hotel Conference & Spa – ul. Głogowska 358a 60-004 Poznań
 • Hotel Poznański – ul. Krańcowa 4 62-030 Luboń k/Poznania
 • Hotel Max – ul. Kościuszki 79 62-030 Luboń

Osoby towarzyszące

Istnieje możliwość obecności na imprezie ściśle ograniczonej liczby osób towarzyszących (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Koszt ich udziału w wydarzeniu, który obejmuje lunche oraz uczestnictwo w wieczorach towarzyskich, to 450 PLN. Obecność osób towarzyszących należy zgłosić drogą mailową (info@m-active.pl) najpóźniej do 7 dni przed imprezą.

UWAGA! Osoby towarzyszące, których obecność nie została zapowiedziana wg powyższych zasad i nie była zaakceptowana przez organizatorów, nie zostaną wpuszczone na imprezy towarzyszące.

Postanowienia ogólne

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia.

Tennis Archi Cup - Impreza tenisowa, gdzie wokół prawdziwej sportowej pasji gromadzimy lokalne środowisko architektów
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej.